Новини здоров’я. 2 січня. Вважається, що невелика кількість поганих людей псують все хороше суспільство в цілому.

Нам подобається думати, що існує два типи людей - чесні і брехуни, але нечесних людей менше
Нам подобається думати, що існує два типи людей – чесні і брехуни, але нечесних людей менше

Проте, аналіз останніх досліджень показав, що кожна людина має звичку обманювати інших, але вона просто у всіх виражається по-різному.

Американський професор Дюкского університету Ден Аріелі випустив книгу під назвою «Істинна правда про нечесність: Як ми брешемо всім підряд, особливо собі». Основна думка цієї книги полягає в тому, що сильно брешуть тільки одиниці, а ось потроху обманюють майже всі люди, а це, насправді, ще гірше.

Нам подобається думати, що існує два типи людей – чесні і брехуни, але нечесних людей менше. Однак у цьому випадку всі шахрайства було б давно зжиті. Ден Аріелі пише, що у кожної людини є потенціал до нечесності, і майже всі ми обманюємо, нехай навіть і по дрібницях. З одного боку, ми робимо це, тому що хочемо отримати вигоду від нечесності. З іншого боку, ми хочемо продовжувати думати, що ми чесні і гідні поваги люди. Але, як би сумно це не звучало, але розкладає наше суспільство якраз дрібне шахрайство, ніж гучні обмани.

Так що ж зможе підштовхнути нас на шлях чесності? Психолог Ден Аріелі в своїх експериментах показує, що поведінка людини багато в чому залежить від її оточення. Якщо людину помістити в суспільство, де кожен буде займатися дрібним обманом, то і ця найчесніша людина теж почне вести нечесну гру.

Саме завдяки цим дослідам психолог пропонує єдиний шлях боротьби із шахрайством – створити чесне оточення. У цьому допоможуть тренінги, а також процедура процесинг.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.