Новини України. 3 січня. У МВС кажуть, що до квітня треба підготувати техніку і навчити персонал.

Біометричний паспорт
Внутрішній паспорт перетвориться на пластикову картку

Закон «Про єдиний демографічний держреєстр…», названий в народі «законом про біопаспорти», який набув чинності з 1 січня, на практиці почне діяти не раніше квітня, тому що потрібен час на підготовку, повідомили Сегодня у прес-службі МВС.

До цього українці отримуватимуть документи старого зразка.

Нагадаємо: одна з головних причин прийняття цього закону – майбутнє спрощення візового режиму з ЄС, адже паспорт з вбудованим чіпом (на якому в електронному вигляді є фото власника та інша інформація, наприклад, відбитки пальців) неможливо підробити. А цим, за словами автора закону нардепа Василя Грицака, зловживають нелегали і наші заробітчани, вигнані за порушення візового режиму.

Як роз’яснили у МВС, законом передбачено, що з 1 січня Кабмін лише розпочне роботу з оформлення та видачі біометричних документів: затвердить постанову про зовнішній вигляд бланків та вартість послуг МВС, проведе тендер на право друку бланків і т.д., на підготовку піде до 3 місяців. Адже якщо, наприклад, закордонний паспорт залишиться таким же, як зараз, лише в обкладинку вмонтують електронний чіп, то внутрішній паспорт зі звичної синьої книжечки з тризубом перетвориться на пластикову картку на зразок водійських прав. А свідоцтва про народження і зовсім зникнуть, замість них немовляті видадуть такий же паспорт, як і дорослому, строком на 10 років.

Також треба створити єдиний для всієї країни основний і резервний демографічний реєстр, «перекачати» в нього дані з держсистеми обліку фізосіб МВС, забезпечити доступ до нього всіх, кому належить, аж до паспортистів у районах, і захист від злому.

На думку юриста Володимира Столітнього, паспорти з чіпами потрібні: закордонні допоможуть простіше отримати візу, внутрішні вбережуть громадянина, що втратив паспорт, від того, що в ньому переклеять фото і візьмуть кредит або оформлять фірму-одноденку.

«Головне питання – захист наявної в реєстрі інформації від злому, адже не секрет, що у нас вільно продаються секретні бази даних, наприклад, податкової, МВС», – говорить Столітній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.