Бельгія
Бельгія

З усіх європейців піддані Бельгії в середньому багатші громадян інших європейських країн, повідомили в четвер місцеві ЗМІ.

За даними на кінець 2012 року, загальні фінансові надбання бельгійців становили близько 981 млрд євро. І навіть якщо відняти з нього заборгованості (кредити, застави і т.д.) на 210,9 млрд, все одно залишається величезна сума, що перевищує 770 млрд.

Цифри статистичної служби ЄС «Євростату» за 2011 рік свідчать про хороший стан накопичень бельгійців. В середньому кожен бельгієць мав у своєму розпорядженні капіталом в 67 158 євро. Це європейський рекорд. Такий капітал вище, ніж у жителів Нідерландів – 61 219 і люксембуржців – 60 366, і він значно перевищує французів – 41 407 євро або німців – 38 702 євро.

Мова йде тільки про фінансовий надбанні. Однак бельгійці ще й великі власники нерухомості. За даними Національного банку Бельгії, загальна вартість нерухомості бельгійських сімей може бути оцінена вище трильйона євро.

Експерти пояснюють це більш м’яким, ніж в інших країнах, оподаткуванням доходів від нерухомості та порівняно менш високими цінами на нерухомість.

У той же час влада країни висловлює занепокоєння з приводу того, що бельгійці не поспішають ризикувати своїми заощадженнями, особливо в кризовий час, і неохоче вкладають кошти в акції та облігації. Ощадні рахунки при всіх їх низькій прибутковості користуються перевагою. Але це не сприяє інвестиціям, спрямованим на прискорення економічного зростання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.