Новини здоров’я. 2 грудня. Нове дослідження вчених з США показало, що у повних чоловіків зростає ризик переломів.

Найбільшу загрозу для кісток представляє жир на животі

Найбільшу загрозу для кісток представляє жир на животі.

Попередні дослідження в даній області вже показали аналогічний ризик для жінок, проте в новому невеликому дослідженні вчені з Гарвардської медичної школи (Harvard Medical School) підготували погані новини і для представників сильної статі.

Слід зазначити, що жіноча стать прийнято вважати одним з основних факторів ризику розвитку остеопорозу, в той час як чоловіки менше схильні до ризику розвитку цієї недуги.

Вчені з Гарварду обстежили 35 чоловіків з ожирінням, вік яких перевищував 34 роки, а індекс маси тіла (ІМТ) склав 30 і вище. Всі учасники пройшли обстеження на комп’ютерному томографі, яке дозволило оцінити стан органів черевної порожнини і кісток стегна, а також визначити співвідношення жиру і м’язової маси.

Потім вони були розділені на дві групи, в залежності від того, в якій області тіла у них було більше жиру – більше вісцерального (на животі) жиру або більше жиру, розташованого на стегнах і сідницях. Потім їм провели комп’ютерну томографію передпліччя і зап’ястя для оцінки міцності кісткової тканини та прогнозування ризику переломів.

«Ми виявили, що чоловіки, у яких жир сконцентрований в основному на животі, більш схильні до ризику переломів, ніж інші чоловіки з ожирінням» – коментує результати один з дослідників, професор радіології Міріам Бределла (Miriam Bredella).

Остеопороз – не єдина недуга, який тісно пов’язаний з ожирінням. Ожиріння призводить до розвитку захворювань серця, інсульту, діабету.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.