Новини політики. 27 грудня. За приблизними підрахунками американська юридична фірма “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP” отримала від України за свої послуги від 1,5 до 2 млн доларів США.

Юлія Тимошенко
Тимошенко звернулася до міністра юстиції США з проханням провести перевірку фінансування “Skadden”

Про це під час брифінгу сказав захисник Юлії Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко, передає кореспондент УНН.

Він повідомив, що згідно відповіді Мінюсту України офіційно послуги фірми “Skadden” Україна оплачувала згідно обсягу виконаних робіт, але загальна сума оплати не може перевищувати 95 тисяч грн., а це трохи менше 12 тисяч доларів.

Власенко повідомив, що офіційно звертався до “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP”, але єдина відповідь яку він отримав – це те, що фінансові відносини між ними і клієнтами є конфіденційними.

“Я особисто проінформував юристів “Skadden”, що їх гонорар складає 95 тисяч гривень, це трохи менше 12 тисяч доларів. І попросив юристів “Skadden” надати пояснення щодо такої низької ціни. Я також проінформував їх про те, що якщо ці дані не відповідають дійсності, то це буде означати порушення українського антикорупційного законодавства, а можливо і антикорупційного законодавства США”, – повідомив Власенко.

Захисник Тимошенко повідомив, що згідно звітів “Skadden” в Україні працювала команда приблизно з десяти юристів з яких двоє партнери, одна година роботи яких коштує мінімум 750 доларів. Година роботи інших представників фірми коштує мінімум 400 доларів. За словами Власенка, враховуючи приблизний підрахунок можливих годин роботи та оплату перельотів представників фірми – послуги коштували від 1,5 до 2 млн доларів.

Нагадаємо, Власенко також повідомив, що екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звернулася до міністра юстиції США з проханням провести перевірку фінансування українським Урядом американської юридичної фірми “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP”.

Як повідомлялося, Міністерство юстиції України отримало незалежний звіт юридичної компанії “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP” щодо правового дослідження справи Тимошенко стосовно перевищення нею службових повноважень при укладенні контрактів між російською компанією “Газпром” та НАК “Нафтогаз України”.

Доповідь, опублікована на сайті Міністерства юстиції України, свідчить про те, що Юлія Тимошенко безпідставно стверджує про політичну мотивацію у цій справі й не надає жодних фактів, які могли б стати причиною для скасування її вироку відповідно до європейських чи американських стандартів.

У доповіді також відмічено, що поведінка Тимошенко у суді була б неприйнятною в інших країнах й, швидше за все, це мало б наслідком рішення про неповагу до суду.

У звіті “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP” показано, як Тимошенко перевищила свої повноваження й скоїла злочин:

1) підготувала директиви, в яких викладались умови, про які вона домовилась з прем’єр-міністром Російської Федерації;

2) дала доручення керівнику НАК “Нафтогаз України” підписати угоду з “Газпромом” без її схвалення Кабінетом Міністрів України, погрожуючи звільнити його в разі відмови підписати зазначену угоду;

3) ввела в оману керівника НАК “Нафтогаз України” надавши йому офіційний документ з її підписом й печаткою Кабінету Міністрів України, не зважаючи на те, що Кабінет Міністрів України не затверджував цей документ під назвою “директиви”.

Навіть у випадках, коли доповідь “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP” ставить під сумнів деякі процесуальні рішення суду, відзначається, що ці рішення ухвалювались з огляду на дії підсудної, спрямовані на перешкоджання або зупинку роботи суду.

Суд прийшов до висновку, що дії Тимошенко спричинили суттєву шкоду, оскільки громадяни України, внаслідок укладеного договору, платять найвищу ціну за газ у Європі. У цьому сенсі, кожен громадянин України є жертвою цього злочину.

Міністерство юстиції України вдячне фірмі “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP” за професійне дослідження, яке беззастережно зафіксувало факти цієї справи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.