Новини України. 12 грудня. Вчора оголосили переможців акції “Національний диктант єднання”, яка проводиться вже кілька років. 9 листопада – в День української писемності та мови – по радіо начитують текст.

Рекордсменкою цьогорічної акції стала 94-річна Марія Самус з Полтави

Пишуть диктант всі бажаючі, а потім відсилають на перевірку до Києва.

У цьому році листи прийшли від українців з Росії, США, Італії, Франції, Швейцарії і навіть Арабських Еміратів. З 15 227 осіб без єдиної помилки диктант написали тільки двоє: 8-класниця із Житомира Дана Памірська і 72-річна пенсіонерка зі Львова Ольга Чупик. Обидві отримали подарунки та по 5 тисяч гривень премії. Ще 35 осіб припустилися лише однієї помилки.

Рекордсменкою цьогорічної акції стала 94-річна Марія Самус з Полтави. Вона виявилася найстаршою учасницею.

“Коли по радіо оголосили про диктант, відразу вирішила – і я напишу! Порахувала це своїм обов’язком, я ж українка, – розповіла Марія Степанівна. – Я закінчила сім класів і машинобудівний технікум. Все життя пропрацювала на заводі. І в Росії жила, і в Одеській області. Але весь час тягнуло на батьківщину, в Полтаву”.

Бабуся живе одна, так що ніхто їй не допомагав. Одягла окуляри, взяла ручку і уважно слухала диктора. Чернетку переписала начисто і відправила до Києва. Пенсіонерка впевнена, що слова написала вірно і коми теж розставила правильно. А от щодо тире і двокрапки є сумніви – правила вже призабула. Тому не здивувалася, що в лідери не потрапила.

У наступному році пані Марія теж збирається писати радіодиктант. А до того часу попрацює над почерком і повторить правила.

За матеріалами kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.