Новини світу. 27 грудня. Новий уряд Японії оголосив про намір переглянути плани повної відмови від ядерної енергетики, запропоновані попереднім кабінетом міністрів, повідомляє BBC News.

Ядерна зброя
Абе представив плани щодо розморожування роботи ядерної енергетики

За словами міністра промисловості Тосиміцу Мотегі, зупинені реактори зможуть відновити роботу, якщо відповідна перевірка встановить їх повну безпеку.

Попередній уряд Японії пообіцяв відмовитися від використання АЕС як мінімум до 2040 року. Це рішення було прийнято під тиском громадської думки, стурбованої тяжкими наслідками торішньої аварії на АЕС “Фукусіма-1”.

Плани щодо розморожування роботи ядерної енергетики були представлені новим прем’єр-міністром країни Сіндзо Абе, який оголосив головним пріоритетом свого уряду стійке економічне зростання. За його словами, Японія не може дозволити собі сповільнити розвиток через високі ціни на електроенергію, викликані закриттям півсотні атомних реакторів по всій країні.

У рамках цієї стратегії Абе також анонсував проведення низки ліберальних економічних реформ, спрямованих на активізацію ділової активності та створення нових робочих місць.

Японські ринки поставилися до пропозицій прем’єр-міністра вельми прихильно: перемога його партії на виборах миттєво підвищила індекс Nikkei – індикатор стану місцевого фондового ринку. Одним з лідерів зростання цін на біржі стали акції акції компанії Tokyo Electric Power (TEPCO) – оператора АЕС “Фукусіма-1”.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.