Новини економіки. 7 грудня. Експерти вважають, що листопадова дефляція повториться і в останньому місяці року.

Не варто чекати різкого зростання цін на продукти харчування в грудні

Офіційна статистика говорить про те, що в Україні продовжують знижуватися споживчі ціни – за підсумками листопада на 0,1%,повідомляє Сегодня.

Вперше за історію незалежної України дефляція зафіксована саме в цьому місяці, пише Комерсант-Україна.

Експерти припускають, що, зважаючи на унікальну дефляцію, в грудні не буде традиційного стрибка цін. А продукти харчування якщо і почнуть дорожчати в 2013 році, то повільно і поступово.

“Пропозиція, як і раніше, перевищує попит. Тому не варто чекати різкого зростання цін на продукти харчування в грудні. Швидше за все зменшення дефляції на овочі та фрукти буде поступовим, а зростання цін ми можемо побачити лише на м’ясо, та й те лише в кінці грудня”, – вважає генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

Комплекс тенденцій за підсумками 11 місяців призвів до падіння споживчих цін на 0,4%, що навіть дозволяє розраховувати на дефляцію за підсумками року.

Однак керівник аналітичного департаменту ІГ ТАСК Андрій Шевчишин вважає, що мінімальна інфляція за підсумками року все ж таки буде.

“Ми бачимо зростання цін на хлібопродукти. Швидше за все подорожчають й інші групи продуктів харчування, особливо якщо через холоди скоротиться товарну пропозицію”, – пояснив Шевчишин.

Основний ризик тривалої дефляції полягає в пригніченні ділової активності.
“Дефляція істотно знизила прибутковість підприємств, позбавивши багатьох з них можливості не тільки проводити модернізацію, але навіть забезпечувати помірне зростання оплати праці співробітників”, – додав Шевчишин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.