Новини світу. 19 грудня. Відповідальність за загибель американського посла в Лівії і ще трьох співробітників дипмісії в Бенгазі поклали на Держдепартамент США.

загибель посла США в Бенгазі
загибель посла США в Бенгазі

Як повідомляє Associated Press, до такого висновку дійшла незалежна комісія, що розслідувала обставини нападу на консульство США в Бенгазі 11 вересня 2012 року, внаслідок якого загинули четверо американців, у тому числі посол Кріс Стівенс.

“Систематичні провали в роботі центрального апарату Держдепартаменту, відсутність належної взаємодії між його підрозділами призвели до того, що не вдалося ні вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки консульства в Бенгазі, ні належним чином відреагувати на напад на дипмісію”, – сказано в доповіді комісії, що займалася розслідуванням.

Причому комісія не виявила фактів неналежного виконання своїх обов’язків кимось зі співробітників зовнішньополітичного відомства США і не бачить причин для притягнення когось до дисциплінарної відповідальності. Одночасно в доповіді комісії наголошується, що незадовільна робота центрального апарату Держдепартаменту повинна спричинити за собою відповідні висновки.

Негативну оцінку авторів доповіді отримали і лівійські правоохоронні органи та співробітники компанії, найнятої за контрактом для забезпечення безпеки консульства. Причому співробітники самої дипмісії в Бенгазі, включаючи агентів Бюро із забезпеченню безпеки дипломатів, що входить до структури Держдепартаменту, проявили себе з найкращого боку, сказано в доповіді.

У доповіді комісії також підтверджується той факт, що біля консульства США у Бенгазі 11 вересня не було ніяких акцій протесту, а напад на дипмісію було ретельно спланованою акцією. Відразу ж після нападу на дипмісію низка представників американської влади, включаючи постпреда США в ООН Сьюзан Райс, публічно заявляла, що напад на консульство – стихійна реакція демонстрантів, які протестували проти фільму Невинність мусульман. Пізніше інформація про акцію протесту біля консульства була спростована, однак навколо заяв Райс з цього приводу вибухнув скандал, через який, як вважається, вона відмовилася від висунення своєї кандидатури на пост держсекретаря.

У четвер, 20 грудня, розгляд обставин нападу на консульство США в Бенгазі продовжать на спільному засіданні комітетів у закордонних справах нижньої і верхньої палат Конгресу США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.