Новини світу. 15 грудня. В ООН розробляють план і формат миротворчої місії в Сирії на випадок, якщо Рада Безпеки прийме рішення про необхідність втручання в конфлікт в арабській країні.

Сирія
Пріоритетною метою є досягнення якнайшвидшого перемир’я

Як повідомило інформоване джерело в штаб-квартирі всесвітньої організації, в п’ятницю управління ООН з миротворчих операцій обговорило план можливої ​​операції з представниками країн-членів організації.

“Передбачається, що планована на крайній випадок місія буде складатися з наглядового, військового і цивільного компонента”, – заявив співрозмовник агентства.

При цьому цивільні співробітники, відзначив він, будуть займатися питаннями, пов’язаними з дотриманням прав людини.

Інший дипломат повідомив, що в зустрічі брали участь країни, військовослужбовці яких задіяні в миротворчих операціях в регіоні. “У випадку, якщо Рада Безпеки санкціонує розгортання місії в Сирії, всесвітня організація в першу чергу звернеться до них із запитом про надання миротворців”, – пояснив він.

Розмови про необхідність розгортання в арабській країні миротворців в останні тижні звучать в штаб-квартирі Об’єднаних Націй все частіше. В кінці листопада спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав по Сирії Лахдар Браха заявив журналістам, що на даному етапі пріоритетною метою є досягнення якнайшвидшого перемир’я, для підтримки якого буде необхідна присутність миротворців.

Перемир’я не втримається, якщо за його виконанням не буде встановлене пильне спостереження. Я думаю, це зажадає розгортання миротворчої місії”, – сказав він.

Збройне протистояння між урядом Сирії та опозицією, що домагається відставки президента Башара Асада, триває з березня 2011 року. За різними оцінками, з тих пір в арабській країні загинули від 20 до 30 тисяч чоловік. Півмільйона сирійців рятуються від насильства на території чотирьох сусідніх держав – Іраку, Йорданії, Лівану і Туреччини. За даними ООН, в термінової гуманітарної допомоги потребують більше 2,5 млн осіб.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.