Новини політики. 27 грудня. Згідно з опитуванням, проведеним соціологічною групою Рейтинг, на думку респондентів, для України підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом більш вигідне (40%), ніж вступ до Митного союзу (37%).

Кількість прихильників євроінтеграції майже не змінилася
Кількість прихильників євроінтеграції майже не змінилася

Як повідомляється, протягом останнього року кількість прихильників підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС майже не змінилася, зате незначно, але зросла кількість тих, хто вважає МС більш вигідним для країни (з 34 до 37%).

Захід, Північ і Центр України більше підтримують угоду з ЄС, а Донбас, Південь і Схід – вступ до Митного Союзу. Також на Сході відносно більше невизначених з даного питання.

При цьому молодь, люди з вищою освітою традиційно більше підтримують підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, більш старші – вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

Крім того, згідно з результатами дослідження, проведеного групою Рейтинг, 52% опитаних підтримують приєднання України до Європейського союзу. Не підтримують – 34%. Ще 14% – не визначилися. Соціологи відзначають, що кількість «твердих» прихильників євроінтеграції зростає щорічно: якщо в 2010-2011 роках однозначно підтримували вступ України в ЄС близько чверті українців, то в 2012 році – як мінімум третина.

Разом з тим 41% опитаних підтримують утворення єдиної держави у складі України, Росії, Білорусі. Не підтримують – 44%. Ще 15% – не визначилися. Рейтинг відзначає, що якщо протягом 2010-2011 років кількість прихильників спільної держави стабільно перевищувала кількість супротивників, то вже в 2012 році спостерігаються зворотні тенденції.

При цьому соціологи зазначають, що як мінімум чверть опитаних, які підтримують утворення єдиної держави з Росією та Білоруссю, одночасно підтримують і приєднання України до ЄС.

Нагадаємо, Україна без особливих успіхів намагається підписати Угоду про асоціацію з ЄС. У той же час ряд політиків виступають за зближення з Митним союзом. 2013 рік, на думку експертів, стане визначальним у плані вектора інтеграції країни.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.