Новини економіки. 23 грудня. Індекс інвестиційної привабливості в Україні найнижчий за останні чотири роки.

Інвестиційна привабливість впала і в порівнянні з минулим кварталом
Інвестиційна привабливість впала і в порівнянні з минулим кварталом

Такі результати дослідження Європейської Бізнес Асоціації. Найбільше скарг є на фіскальний тиск.

Щоквартально, починаючи з кінця 2011 року, індекс інвестиційної привабливості України тільки погіршується, свідчать дані Європейської Бізнес Асоціації. Зараз цей показник становить 2,12 за п’ятибальною шкалою. Це – найнижчий показник за останні чотири роки.

Інвестиційна привабливість впала і в порівнянні з минулим кварталом.

Асоціація формує дані на основі опитування більше сотні топ-менеджерів компаній, що є її членами. Тому 76% респондентів заявили, що не помітили в останні місяці жодних позитивних змін у бізнес-кліматі країни. Загалом бізнесмени скаржаться на фіскальний тиск – 23%, валютні коливання – 19% і непрозорий виборчий процес, політичну ситуацію – 14 відсотків.

До негативних факторів вже традиційно зарахували корупцію, слабку судову систему, низьку купівельну спроможність населення і постійні зміни законів. Але знайшли і позитив – певна стабілізація податкового законодавства та поліпшення митних процедур.

На думку експертів Асоціації найбільшими проблемами у цьому році для бізнесу стали: ліцензування імпорту в області фармацевтики і маркування продукції регіональними мовами, як того вимагає “мовний” закон.

За матеріалами Golos.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.