Новини політики. 25 грудня. Зближення України з Митним союзом і Угода про асоціацію України-ЄС є несумісними, заявляють в Європейській комісії.

Сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми
Сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми

Коментуючи можливий сценарій розвитку в разі повної або часткової інтеграції Києва з Митним союзом, в Єврокомісії пояснили, що в цьому випадку Україна “повинна вибирати, з якими правилами вирівнювати своє законодавство – чи з тим, яке пов’язане із законодавством ЄС, або з тим, яке застосовуються в рамках Митного союзу“.

“Неможливо, щоб Україна вирівнювала з обома (законодавствами) в один і той же час. Україна повинна вибрати, яким шляхом слідувати, знаючи, що Митний союз і Угода про асоціацію Україна-ЄС є взаємно несумісними», – заявляють у Брюсселі .

В Єврокомісії констатують, що “сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми”. “Україна не зможе проводити і реалізовувати якусь самостійну двосторонню торговельну політику, передавши свій суверенітет Митного союзу з питань у сфері тарифів та інших ключових комерційних питань”, – пояснили в ЄК.

Крім того, в Єврокомісії також підкреслюють, що “навіть часткове приєднання до Митного союзу, що впливають на українські тарифи або її нормативні рамки, пов’язані з торгівлею, буде проблематичним”.

“У підсумку, незважаючи на складність питань, які будуть також вирішені в контексті членства України в СОТ, вступ до Митного союзу вплине на привілейовані торговельні відносини, на які спрямована поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі з ЄС”, – наполягають в ЄК.

У Брюсселі нагадали, що Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною направлено на “досягнення повної та ефективної торгівельної інтеграції між двома ринками, піднімаючи відповідні митні тарифи і квоти, а також надаючи основу для гармонізації законодавства, норм і правил у різних торгових секторах».

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.