Новини світу. 17 грудня. Стан здоров’я президента Венесуели Уго Чавеса стабілізується.

Все вказує на те, що післяопераційний процес йде без ускладнень
Все вказує на те, що післяопераційний процес йде без ускладнень

Про це повідомив у неділю телеканалу “Венесолана де телевісьон” міністр науки і телекомунікацій Хорхе Арреаса, що є зятем лідера боліваріанської революції.

У минулий вівторок Чавесу зробили на Кубі шестигодинну хірургічну операцію з видалення злоякісного утворення.

“Здоров’я президента стабілізується, позитивна тенденція посилюється з кожною годиною і днем, – зазначив Хорхе Арреаса. – Починаючи з п’ятниці, він почав спілкуватися і віддавати вказівки. Він дуже уважно стежить за подіями в Венесуелі і регіональними виборами”.

У минулу суботу про поліпшення здоров’я Чавеса повідомив журналістам голова Національної асамблеї (однопалатного парламенту) Діосдадо Кабельо.

“Як ми і сподівалися, він видужує. Йому помітно краще, він спілкується без проблем, відновлює здоров’я, – сказав Кабельо, який є також віце-президентом правлячої Єдиної соціалістичної партії Венесуели. – Все вказує на те, що післяопераційний процес йде без ускладнень” .

У той же час, відповідаючи на питання, чи зможе Чавес 10 січня вступити на посаду глави держави на черговий шестирічний президентський термін, Кабельо сказав: “Це залежить від того, що скажуть лікарі. Але ми турбуємося не про це, а про те, щоб президент повністю відновив своє здоров’я”.

Якщо 10 січня Уго Чавес, який переміг у жовтні на президентських виборах, не зможе за станом здоров’я прийняти присягу, спікер парламенту повинен тимчасово замінити його на посту глави держави. Відповідно до конституції в країні не пізніше, ніж через 30 днів, повинні бути проведені позачергові президентські вибори.

Оголошуючи минулого тижня про майбутню хірургічну операцію, Чавес назвав своїм наступником віце-президента і міністра закордонних справ Ніколаса Мадуро і закликав венесуельців голосувати за нього в разі проведення виборів.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.