Новини політики. 13 грудня. Януковичу не вдалося зміцнити свою владу в країні.

Віктор Янукович, ООН
Все пішло за зовсім іншим сценарієм, – Шуллер

Про це пише оглядач Frankfurter Allgemeine Конрад Шуллер.

“Кінець року явно не задався для президента України Віктора Януковича, – говорить Шуллер. – Якщо перед виборами до Верховної Ради в українського лідера ще був привід для радості, то тепер немає і того”.

Незважаючи на високі рейтинги, що обіцяли впевнену перемогу на виборах “Партії регіонів” Віктора Януковича, президентові так і не вдалося зміцнити свою владу в країні, говориться в статті. А розрахунок на подолання зовнішньополітичної ізоляції і підписання необхідної країні угоди про асоціацію з ЄС, головна ставка в якій робилася на позитивну оцінку іноземних спостерігачів, провалився з тріском – вибори стали справжнім “кроком назад”.

“Все пішло за зовсім іншим сценарієм”, – продовжує журналіст. До того ж слід додати помітно меншу кількість місць у президентській партії в Раді, відхід у важкий для країни час прем’єр-міністра Миколи Азарова, відсутність в країні будь-якого економічного зростання внаслідок кланового характеру економіки і повсюдної корупції.

До речі, корупція, за оцінкою провідних світових рейтингових агентств, досягла воістину катастрофічних масштабів – через це Україні доведеться розпрощатися з іноземними кредитами. “І це в той момент, коли країні необхідно майже 7 млрд євро для рефінансування боргу”, – пише Шуллер.

Шуллер відзначає, що у країни все ж є кілька способів виходу з ситуації, що склалася. Перший варіант – приєднання України до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Однак це, незважаючи на оздоровлення української економіки завдяки зниженню ціни на газ з нинішнього рівня в 430 доларів до “стандартних для союзу” 166, буде фактично означати кінець мрій про Європу і втрату незалежності, йдеться в статті.

Крім того, українці могли б скористатися допомогою МВФ для рефінансування боргів, однак організація, незадоволена ставленням Януковича до реформ, вже згорнула всі свої програми допомоги.

“Та й навряд чи МВФ буде щось робити без згоди США, – підкреслює Шуллер. – А американці, що лише нещодавно визнали Україну “своїм найбільшим розчаруванням”, не будуть закривати очі на її погану політичну репутацію”.

За матеріалами Frankfurter Allgemeine; Переклад Іnopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.