Новини здоров’я. 7 грудня. У людей, які відчувають психологічну напругу і стреси на роботі, ризик виникнення інфаркту вище на 23%, ніж у людей, які не хвилюються.

Стрес на роботі
Ризик інфаркту у людей з професійним стресом збільшений на 23%

Такого висновку дійшли дослідники під керівництвом Мікі Ківімякі з університетського коледжу Лондона.

Дослідження проводилося в 7 країнах, в цілому були обстежені 200 тисяч чоловік. На сьогоднішній день, цей експеримент – наймасштабніший з усіх подібних. Той факт, що стрес впливає на здоров’я серця, було озвучено вже неодноразово, однак це дослідження довело, що стрес, дійсно, не проходить безслідно.

Ніко Драган, ініціатор цього аналізу, професор, говорить, що загальні дані дозволяють говорити про зв’язок хвороб серця і стресу, пов’язаного з роботою. Зв’язок цей простежується у високих психічних вимогах і низькою можливістю дії.

У даному дослідженні була проаналізована інформація, надана попередніми дослідженнями, що проводяться в різних країнах – Данії, Бельгії, Фінляндії, Франції, Швеції, Нідерландах, Великобританії. Всі випробовувані заповнювали анкету, де описали умови своєї роботи, свободу ухвалення рішення і тиск часу. Дослідження тривало 7,5 років, за цей час кардіодіагностика показала інфаркт у 2358 чоловік.

Таким чином, виходить, що ризик інфаркту у людей з професійним стресом збільшений на 23%. Цифра не змінилася навіть після того, як вчені врахували такі чинники, як стать, вік, спосіб життя і соціальний статус. Так, кардіологи радять таким працівникам частіше проходити діагностику серця і звертатися до психолога по допомогу. Психолог може провести процедуру одитинг, яка навчить уникати стресів і сильних переживань.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.