Новини світу. 7 грудня. Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що США будуть протидіяти інтеграційним процесам на пострадянському просторі, які вона розцінила як спробу відродження Радянського Союзу.

Хілларі Клінтон
Клінтон: Існує рух у бік рерадянізації регіону

Про це повідомляє сьогодні газета “Файненшл таймс”.

Вона наводить слова Клінтон, сказані групі журналістів напередодні зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, що відбулася в четвер в Дубліні.

“Існує рух у бік рерадянізації регіону, – наводить слова Клінтон” Файненшл таймс “. – Це не буде називатися саме так. Це буде називатися Митним союзом, це буде називатися Євразійським союзом і все в такому роді. Не будемо помилятися із цього приводу. Ми знаємо, в чому полягає мета, і ми прагнемо розробити ефективні способи того, як уповільнити це або запобігти цьому”, – заявила глава зовнішньополітичного відомства США.

“Її тон є сигналом того, що США переглядають своє “перезавантаження” відносин з Росією, оголошене в 2009 році, в період якого критика ситуації з правами людини була приглушена і Москва, як уявлялося, отримала більше свободи дій на просторі колишнього Радянського Союзу”, – коментує заяву Хілларі Клінтон “Файненшл таймс”.

Газета наводить слова Дмитра Пєскова, прес-секретаря президента Росії Володимира Путіна, про те, що висловлювання Хілларі Клінтон демонструють “абсолютно невірне розуміння” процесів, що відбуваються на пострадянському просторі.

“Те, що ми спостерігаємо на території колишнього Радянського Союзу, є новим типом інтеграції, заснованим тільки на економічній інтеграції. Будь-який інший тип інтеграції абсолютно неможливий в сьогоднішньому світі”, – заявив прес-секретар російського президента.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.