Новини світу. 9 грудня. Міжнародний день боротьби з корупцією (International Day Against Corruption) відзначається щорічно 9 грудня за ініціативою Організації Об’єднаних Націй.

Хабар
Корупція в тій чи іншій мірі зачіпає всі країни

У цей день, 9 грудня 2003 року, в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року).

Цей міжнародний договір передбачає заходи з попередження корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами.

Відповідно до Конвенції ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також численні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

Корупція є складним соціальним, політичним та економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, зачіпає всі країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток та підриває державні устої. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких – це вимагання хабарів.

Спостерігається стагнація у сфері економічного розвитку з причини відсутності прямих іноземних інвестицій, і малий бізнес в країні часто буває не в змозі подолати поріг “первісних витрат”, що виникли в результаті корупції.

За словами виконавчого директора Управління з наркотиків і злочинності ООН Юрія Федотова, щорічно в світі люди витрачають на хабарі в загальній складності один трильйон доларів. Ця цифра порівнянна з ВВП великої країни.

9 грудня під багатьох країнах світу проходять демонстрації, зустрічі, конференції, семінари та інші заходи, приурочені до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Щороку задається якась певна тема для Міжнародного дня боротьби з корупцією. У 2011 році день відзначався під гаслом ACT. Це скорочення від англійського against corruption today, тобто “Сьогодні всі виступимо проти корупції”. У 2012 році тема Міжнародного дня боротьби з корупцією – “Корупція. Твоє “ні” має значення” (Corruption. Your ‘No’ Counts).

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.