Новини здоров’я. 16 грудня. Згідно з останніми даними, у людей, які відчувають себе самотніми, значно підвищений ризик розвитку деменції в літньому віці.

Ризик розвитку деменції був вищий у тих людей, які відчували себе самотніми
Ризик розвитку деменції був вищий у тих людей, які відчували себе самотніми

Ряд чинників, як відомо, пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера та інших форм слабоумства (деменції).

До них відносяться похилий вік, серцево-судинні захворювання, депресія. Дослідники з Нідерландів пропонують віднести до них також самотність. Втім, голландські вчені уточнюють: не варто ототожнювати самотність із соціальною ізоляцією, коли люди живуть одні і їм не вистачає громадської активності.

Щоб перевірити цю теорію, дослідники з медичного центру при Вільному університеті Амстердама (Amsterdam’s Free University Medical Centre) відстежували здоров’я 2173 літніх людей протягом 3 років. Учасники входили до групи ризику розвитку деменції: 46% проживали на самоті, близько 75% не мали соціальної підтримки, а 20% зізналися, що відчувають себе самотніми.

На початку дослідження ні в кого не відзначалося ознак слабоумства. В кінці трирічного періоду експерти оцінили фізичне і психічне здоров’я учасників, і всі вони пройшли тест на наявність ознак деменції.

Аналіз результатів показав, що ризик розвитку деменції був вище більш ніж вдвічі у тих людей, які відчували себе самотніми. У той же час, люди, які ведуть життя пустельників, але не відчувають самотності, не були схильні до вищого ризику розвитку недоумства.

Автори роботи припускають, що самотність може бути або ознакою розвитку недоумства або хвороби Альцгеймера або ж, навпаки – сприяти їх наступу, впливаючи на інтелект.

Дослідники опублікували ці дані в Journal of Neurology Neurosurgery and Psychiatry.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.