Новини світу. 14 грудня. Саміт ЄС затвердив створення європейського Банківського союзу.

Саміт ЄС затвердив створення європейського Банківського союзу
Саміт ЄС затвердив створення європейського Банківського союзу

Про це повідомив сьогодні за підсумками першого дня саміту ЄС президент спільноти Херман Ван Ромпей.

“Першим кроком до створення європейського Банківського союзу стане запуск Єдиного наглядового механізму ЄС до весни 2014 року”, про який в четвер ввечері змогли домовитися міністри фінансів країн Євросоюзу, підкреслив він.

Другим кроком будівництва Банківського союзу стане створення системи прямої рекапіталізації банків, яка також зможе забезпечувати проведення часткових або повних банкрутств проблемних банків без ризиків виникнення “ефекту доміно” у всій європейській фінансовій системі.

“Мета Банківського союзу – розірвати порочне коло між проблемами банків і грошима платників податків, які держави використовували до останнього часу для їх вирішення”, – підкреслив Ван Ромпей.

Створення Банківського союзу – ключовий етап подальшого зміцнення Економічного та монетарного союзу, спрямованого на посилення наднаціонального управління економічною і фінансовою політикою зони євро при ослабленні функцій суверенних урядів.

За словами голови Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, лідери ЄС домовилися затвердити “дорожню карту” створення Економічного і монетарного союзу на 5-7 років протягом наступного року, можливо, на червневому саміті Євросоюзу.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.