Новини світу. 16 грудня. Після референдуму за новою єгипетською конституцією, перший тур якого завершився минулого вечора, розкол країни на два табори – ісламістський і світський – посилиться ще більше.

Після референдуму  розкол країни на два табори посилиться ще більше
Після референдуму розкол країни на два табори посилиться ще більше

Так вважає один з лідерів опозиційного Фронту національного порятунку Єгипту, засновник ліберальної партії “Ад-Дустур”, екс-глава МАГАТЕ Мухаммед ель-Барадеї.

“Після референдуму по новому основному законі Єгипту розкол країни на два табори посилиться ще більше, а основи держави почнуть руйнуватися”, – написав у неділю своєму блоці в Twitter один з найбільш авторитетних діячів єгипетської опозиції.

Коментуючи попередні результати підрахунку голосів виборців на першому етапі референдуму, ель-Барадеї зазначив, що “бідність та безграмотність багатьох єгиптян – найродючіший ґрунт для того, щоб торгувати релігією“.

Тим не менш, як зауважив засновник партії “Ад-Дустур”, “рівень розуміння єгиптянами ситуації в країні стрімко підвищується, і цілі єгипетської революції дуже скоро стануть реальністю”.

Згідно з попередніми результатами підрахунку голосів першого етапу референдуму, частка тих, що проголосували за нову конституцію Єгипту, яку підтримують ісламські рухи, наближається до 56-58%, тоді як проти основного закону висловилися трохи менше половини єгиптян, які брали участь у голосуванні.

Референдум по новому основному законі Єгипту проходить в два етапи – 15 і 22 грудня. У голосуванні на території країни можуть взяти участь понад 51 мільйон громадян країни, які досягли 18 років і мають право голосу. Офіційні результати референдуму будуть оприлюднені тільки після завершення другого етапу, на спеціальній прес-конференції Вищої виборчої комісії, яка повинна пройти протягом двох днів після закінчення голосування на всіх дільницях.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.