Новини світу. 24 грудня. Росія та Індія визнають за Іраном право на мирні ядерні дослідження, але закликають його дотримуватися положень відповідних резолюцій Радбезу ООН і співпрацювати з МАГАТЕ.

Іран
Іран звинувачують в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома

Про це говориться в спільній заяві за підсумками офіційного візиту до Індії президента РФ Володимира Путіна.

“Сторони висловили занепокоєння у зв’язку з ситуацією, що складається навколо Ірану і його ядерної програми. Вони підтвердили свій заклик на підтримку всеосяжного та довгострокового врегулювання цієї ситуації, яке можливо здійснити виключно політико-дипломатичними засобами, шляхом налагодження діалогу”, – говориться в релізі.

При цьому сторони зійшлися на думці, що односторонні санкції є контрпродуктивними.

“Вони визнають за Іраном право продовжувати дослідження, виробництво і використання ядерної енергії в мирних цілях при дотриманні ним своїх міжнародних зобов’язань. Сторони закликали Іран дотримуватися положень відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН і співпрацювати з МАГАТЕ найтіснішим чином”, – йдеться за підсумками зустрічі Путіна і прем’єр-міністра Індії Манмохана Сінгха.

США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Група міжнародних посередників – “шістка”, до якої входять Росія, Великобританія, Німеччина, Китай, США і Франція, з 2003 року спільно з МАГАТЕ домагається від Ірану припинення робіт зі збагачення урану, які можуть представляти загрозу режиму ядерного нерозповсюдження.

Відносно Ірану діють кілька санкцій резолюцій Ради Безпеки ООН. Крім цього, різні резолюції, що вимагають від Ірану забезпечити повну прозорість ядерної програми і довести її виключно мирну спрямованість, прийняв ряд країн і організацій.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.