Новини світу. 24 грудня. Організацією економічного співробітництва та розвитку (OCDE) опубліковані дані дослідження Погляд на освіту 2012, предметом якого став рівень заробітної плати викладачів в усьому світу.

Євро
Найбільше у Європі заробляють викладачі з Люксембургу

Виявилося, що вчителям у Люксембурзі абсолютно не доводиться заздрити доходам колег із сусідніх міст. Викладач-початківець може розраховувати на щорічний дохід у 50 175 євро.

При цьому, зі зростанням стажу збільшується і розмір оплати праці. Через десять років дохід становить 64 819, а ще через п’ять років – 73 164 євро. Крім того, на заслужений відпочинок вчителі Люксембурга йдуть із вельми значною заробітною платою – 88 517 євро.

У системі середньої освіти щорічний дохід починається від 56 793 євро і до закінчення стажу збільшується до 98 763 євро, зазначає видання Wort.

У Бельгії вчителі першого і другого ступенів навчання отримують приблизно ту саму заробітну плату, а от викладачі можуть розраховувати на максимальний дохід у 52 533 євро на рік, причому, на початку кар’єри вони отримують не більше 29 971 євро за 12 місяців.

У Франції ситуація з оплатою в системі освіти виглядає набагато сумніше. Молоді вчителі отримують лише 21 105 євро на рік, та й закінчують кар’єру із доходом 39 685 євро.

Причому експерти з’ясували, що найбільш обнадійлива ситуація склалася у Німеччині. Вчителі тут можуть розраховувати на щорічний дохід від 35 757 до 47 112 євро. Причому, педагогічний склад середньої школи одержує від 39 299 до 52 795 євро.

Нагадаємо, що Фінляндія, Південна Корея і Гонконг очолили рейтинг 20-ти найуспішніших освітніх систем світу, складений британською компанією Pearson на замовлення аналітичного відділу журналу Economist та опублікований в газеті Times. Великобританія на шостому місці, Росія – на останньому.

За матерiалами Euromag

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.