Новини світу. 23 грудня. Вчора Президент Італії Джорджо Наполітано підписав сьогодні указ про розпуск парламенту країни.

Парламент Італії
Парламент Італії

Як заявив глава держави, розпуск парламенту був передбачуваний і продиктований сформованими умовами.

“Я тільки що підписав указ про розпуск парламенту. Це було зумовлено останніми подіями. Ніякої можливості вирішити кризу іншим способом через парламентську діяльність не було”, – зазначив Наполітано, оголосивши про початок передвиборчої кампанії.

Нові дострокові парламентські вибори в Італії відбудуться 24-25 лютого 2013 року. Як повідомили місцеві ЗМІ, таке рішення було ухвалене сьогодні на засіданні Ради міністрів країни.

У п’ятницю глава італійської держави прийняв відставку Маріо Монті з поста прем’єр-міністра. Раніше вчора Наполітано провів консультації з лідерами основних політичних сил Італії. Ніяких заяв, пов’язаних з Монті не послідувало.

Професор економіки, призначений президентом довічним сенатором, очолив 16 листопада минулого року технічний кабінет, покликаний вивести країну з глибокої економічної кризи. Передбачалося, що його мандат триватиме до квітня 2013 року, кінця терміну нинішнього парламенту. Приводом для відставки Монті послужив фактичний вихід з парламентської більшості, який підтримував технічний уряд, партії екс-прем’єра Сильвіо Берлусконі “Народ свободи”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.