Новини світу. 20 грудня. Польща змушена буде знову звернутися з позовом проти російського газового монополіста до стокгольмського арбітражу, якщо Газпром не знизить їй ціни на газ нарівні з іншими країнами Європи, повідомив польський міністр державної скарбниці Миколай Будзановський.

Газ
Поляки обурені ціновою політикою Газпрому

Таким чином чиновник, який займається в польському уряді питаннями ПЕК, прокоментував статтю про можливе зменшення цін на газ для західних країн у польській Gazeta Wyborcza, яка посилається на російські медіа. За цими даними, зменшення може скласти до 9% – у такому випадку ціна на газ для Польщі залишиться однією з найвищих на континенті.

Зазначимо, що раніше Апеляційний суд Литви дозволив місцевій владі не виконувати рішення Стокгольмського арбітражу у справі, яке ініціював російський монополіст Газпром.

“Нагадаю: Польща від 2004 року член Європейського союзу, ми завжди були європейською країною. Якщо знову виникне така ситуація, що споживач у Західній Європі отримає іншу знижку, а у нас цієї знижки не буде, то я негайно відреагую і направлю позов до арбітражного суду у Стокгольмі”, – заявив Будзановський у середу Radio Zet.

Нагадаємо, що Польща у листопаді 2012 року домоглася від російського експортного монополії знижки на блакитне паливо, що поставляється до країни, більше ніж на 15%. До цього країна платила за російський газ одну з найвищих у Європі цін. Договору передували довгі переговори. Крім того, Варшава зверталася до стокгольмського арбітражу. Позов був відкликаний після отримання знижки, завдяки якій тарифи на газ для населення будуть зменшені у 2013 році в середньому на 10%.

Раніше сьогодні, 20 грудня, президент Росії Володимир Путін, говорячи про газове питання у відносинах України та Росії, заявив, що “українські партнери здійснили стратегічну помилку”, коли не змогли домовитися про оренду ГТС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.