Новини здоров’я. 24 грудня. Дослідники на чолі з доктором Девідом Мелцером з Ексетерського університету дійшли висновку, що бісфенол А негативно впливає на здоров’я серцево-судинної системи.

Бісфенол А використовують при виробництві пластикових пляшок для води і соків
Бісфенол А використовують при виробництві пластикових пляшок для води і соків

Результати цього дослідження були опубліковані в журналі «PLoS ONE».

Речовину бісфенол А використовують при виробництві пластикових пляшок для води і соків, туб для зубної пасти тощо. Завдяки йому пляшки мають твердий стан.

У дослідженні взяла участь 591 людина, які пройшли обстеження організму. Був також проведений аналіз з метою визначення концентрації бісфенолу А в сечі. За результатами обстеження, виявилося, що у 385 осіб виражений стеноз 1-3 артерій, у 86 осіб – невелике звуження їх просвіту, у 120 чоловік були інтактні коронарні артерії.

Середня концентрація бісфенолу А в сечі здорових пацієнтів склала 1,28 нг/мл, а у людей з вираженим стенозом – 1,53 нг/мл. Варто відзначити, що в проміжній групі був найвищий рівень бісфенолу А – 1,58 нг/мл.

Концентрація цієї речовини в групі з вираженим стенозом була набагато більше, ніж у групі з нормальною кардіограмою. За словами дослідників, результати показали прямий зв’язок між наявністю бісфенолу А в організмі людини та ішемічною хворобою серця. Незважаючи на це, потрібно проводити більш серйозні дослідження, щоб детально вивчити цю проблему.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.