Новини здоров’я. 17 грудня. Американські вчені попереджають: любов до спиртного у підлітка може перерости в цілком «дорослий» алкоголізм.

У більш ніж половини випробовуваних виявилися типові «задатки» п'яниць
У більш ніж половини випробовуваних виявилися типові «задатки» п’яниць

Багато батьків, переживаючи за своїх безпутних діток, з нетерпінням очікують закінчення фази експериментів з алкоголем.

Як виявляється, даремно – експеримент стає залежністю, фаза стає постійністю.

«Чим більше епізодів зі споживанням алкоголю у підлітка в 18 років – тим вище ризик, що до 25 він вже стане алкоголіком», – стверджують дослідники з університету Індіани (Indiana University). Вчені ще раз попереджають: алкоголізм починається з юності, і тому до проблеми пияцтва підлітка слід поставитися більш строго.

У своїй роботі вони використовували метод близнюків, який дозволяє отримувати більш достовірні результати. Всього в їх дослідженні взяло участь 1194 юнаків і дівчат у віці 18 років. Вчені попросили їх заповнити спеціальний опитувальник – Rutgers Alcohol Problem Index, щоб простежити всі фактори ризику розвитку алкоголізму – зловживання спиртними напоями у батьків, неблагополучна атмосфера в сім’ї тощо. У більш ніж половини випробовуваних виявилися типові «задатки» п’яниць.

Через 7 років кожен з учасників дослідження пройшов обстеження на предмет виявлення алкогольної залежності. У результаті виявилося, що у 46,2%, тінейджерів, що мали в юності проблеми з випивкою, через сім років уже сформувалася стійка алкогольна залежність. Півтора відсотка з них вже мали важку ступінь алкоголізму.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.