Новини здоров’я. 14 грудня. Лікарі дають усім загальну пораду: займатися фізичними навантаженнями потрібно інтенсивно, але недовго.

Інтенсивні вправи краще впливають на здоров'я серця
Інтенсивні вправи краще впливають на здоров’я серця

Останнє дослідження дало основу вважати, що для хорошої роботи серцево-судинної системи важливіші тренування посилені, ніж тривалі.

Дослідники з Копенгагена з’ясували, що інтенсивні вправи, в тому числі і швидка ходьба, краще впливають на здоров’я серця, ніж повільна ходьба. Таку пораду вчені дають усім людям, охочим поліпшити стан серцево-судинної системи.

Дослідження тривало близько 10 років. У ньому були обстежені 10 тисяч чоловік від 21 до 98 років. Більш ретельному обстеженню організму піддалися люди, схильні до ожиріння, високого тиску, метаболічного синдрому, підвищеного рівня цукру в крові.

Перед дослідженням всі учасники заповнили анкети, в яких представили інформацію про фізичну активність. На самому початку дослідження 21% жінок і 27% чоловіків виявилися схильні до ризику захворювання на метаболічний синдром.

За наступні 10 років на 50% був знижений ризик захворювань серця у людей, які щодня займалися бігом підтюпцем або ходьбою. Ті, хто тільки ходив пішки, не змогли покращити своє здоров’я. Результати дослідження показали, що кількість вправ ще не означає краще, набагато важливішою є їхня якість.

Однак вчені підкреслюють, що найкраще хоч якась мінімальна активність, ніж її повна відсутність. Навіть прибирання будинку і садівництво в активному режимі допомагають знизити ризик захворювань.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.