Новини здоров’я. 14 грудня. Лікарі дають усім загальну пораду: займатися фізичними навантаженнями потрібно інтенсивно, але недовго.

Останнє дослідження дало основу вважати, що для хорошої роботи серцево-судинної системи важливіші тренування посилені, ніж тривалі.
Дослідники з Копенгагена з’ясували, що інтенсивні вправи, в тому числі і швидка ходьба, краще впливають на здоров’я серця, ніж повільна ходьба. Таку пораду вчені дають усім людям, охочим поліпшити стан серцево-судинної системи.
Дослідження тривало близько 10 років. У ньому були обстежені 10 тисяч чоловік від 21 до 98 років. Більш ретельному обстеженню організму піддалися люди, схильні до ожиріння, високого тиску, метаболічного синдрому, підвищеного рівня цукру в крові.
Перед дослідженням всі учасники заповнили анкети, в яких представили інформацію про фізичну активність. На самому початку дослідження 21% жінок і 27% чоловіків виявилися схильні до ризику захворювання на метаболічний синдром.
За наступні 10 років на 50% був знижений ризик захворювань серця у людей, які щодня займалися бігом підтюпцем або ходьбою. Ті, хто тільки ходив пішки, не змогли покращити своє здоров’я. Результати дослідження показали, що кількість вправ ще не означає краще, набагато важливішою є їхня якість.
Однак вчені підкреслюють, що найкраще хоч якась мінімальна активність, ніж її повна відсутність. Навіть прибирання будинку і садівництво в активному режимі допомагають знизити ризик захворювань.
За матеріалами Медичного центру НоуХауМед