Новини здоров’я. 23 грудня. За статистикою, приблизно 50% пацієнтів з гіпертонією не бажають лікувати свою недугу, а деякі навіть не сприймають її серйозно.

гіпертонія
Багато людей просто забувають прийняти ліки

Безпечністю вони піддають себе ризику розвитку інфаркту або інсульту.

Невже гіпертоніки просто махнули на себе рукою? Не зовсім: згідно зі статистикою, багато людей не приймають ліки від підвищеного артеріального тиску тому, що… просто забувають це робити. Багато хто також боїться неприємних побічних ефектів.

Поголовна відмова від прийому антигіпертензивних засобів веде до зростання кількості інсультів та інфарктів – хоча більшості з них можна було б уникнути.

Люди, що страждають від гіпертонії, але нічого не робили з цього приводу, ставлять своє здоров’я і своє життя під загрозу. Для того, щоб довести, наскільки важливо не запускати своє захворювання, фахівці з Університету Східної Англії провели 7 коротких тренінгів з групою добровольців, які страждали від гіпертонії різного ступеня тяжкості.

Їм розповідали, чому важливо слідувати розпорядженням лікаря і не пропускати прийом ліків. Також учасники пройшли психологічне консультування – експерти обговорювали з ними їх стереотипи та побоювання щодо антигіпертензивної терапії.

В результаті, в порівнянні з учасниками з контрольної групи, які не відвідували лекції, добровольці, що пройшли навчання, стали приділяти більше уваги своєму здоров’ю. Це принесло плоди: їхній артеріальний тиск знизився в середньому на 14%.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.