Новини здоров’я. 17 грудня. Основною причиною лупи є прискорений процес відмирання клітин шкіри і їх заміна новими.

Лущення шкіри не завжди означає, що у вас лупа
Лущення шкіри не завжди означає, що у вас лупа

Відмирання старих клітин відбувається на поверхні всієї шкіри, просто на голові лусочки більш помітні, оскільки вони можуть застрягати в волоссі. Причому, в одних людей лупу видно, в інших – ні.

Схильність може ховатися в генетичному паспорті людини. Однак на вираженість процесу впливають гормональні порушення, стреси, неправильне харчування. Лупа – це не заразна хвороба, тобто якщо розчесатися чужим гребінцем, то лупи у вас не додасться.

З віком лупа стає менш вираженою. У віці 10-20 років від лупи мучаться 50% людей, до 30 років ця цифра знижується.

Лущення шкіри не завжди означає, що у вас лупа. Так, наприклад, після тривалого перебування на сонці з непокритою головою може з’явитися лущення. І це буде, скоріше за все, сонячний опік.

Зазвичай лупа не вимагає особливого лікування. Досить буде звичайного шампуню і миття голови, щоб змити зайві лусочки. Якщо звичайний шампунь не справляється, то можна придбати спеціальний засіб проти лупи, що містить цинк. Ці шампуні добре справляються з проблемою і малотоксичні. Засоби з дьогтем краще залишити на важкі випадки. Наприклад, дігтярне мило можна використовувати, чергуючи зі звичайним шампунем.

Застосовуючи ці засоби, потрібно уважно вивчати інструкцію із застосування, звертати увагу на побічні ефекти. Якщо засоби не допомагають, то потрібно звернутися до дерматолога, який за допомогою аналізів і діагностики шкіри встановить справжню причину вашої проблеми. Якщо проблема в поганому харчуванні, то лікар встановить для вас спеціальну дієту. Якщо причина криється в гормональному порушенні, то лікар вам призначить спеціальне лікування.

Якщо у вас великі лусочки лупи, а шкіра голови стала червоною і сильно свербить, крім того, подразнення і запалення з’явилися не тільки на голові, але і на інших волосистих ділянках тіла, то, ймовірно, у вас псоріаз або себорейний дерматит. Це серйозні захворювання, які повинні лікуватися тільки лікарем.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.