Новини світу. 13 грудня. Рішення ЄС і МВФ виділити Греції майже 50 мільярдів євро у вигляді кредитів не зможе зрівноважити негативний вплив заходів економії на ВВП країни.

Урізання держвитрат вже призвело до падіння економіки країни більш ніж на 20%
Урізання держвитрат вже призвело до падіння економіки країни більш ніж на 20%

Про це сказав керівник грецького експертного Фонду економічних і промислових досліджень (IOBE) Ангелос Цаканікас.

За його словами, кредити Греції необхідні, оскільки через кризу неплатежів в грецькій економіці сформувалася “кредитна задуха”.

“Ці гроші вирішують деякі питання короткострокового фінансування. Вони необхідні, щоб виплатити ряд боргів, щоб була проведена рекапіталізація банків… Але це не вирішує проблеми грецької економіки, необхідно зробити багато чого для розвитку. Інакше рецесійний вплив заходів, які будуть прийняті в 2013 році, буде дуже високим”, – сказав Цаканікас.

Греція з весни 2010 року отримує кредити ЄС і МВФ в обмін на проведення реформ і скорочення витрат. Щоб добитися чергового траншу кредитів, що затримувалося протягом приблизно півроку, Греція була змушена зобов’язатися скоротити витрати на 13,5 мільярда євро в найближчі два роки. Разом з тим урізання держвитрат вже призвело до падіння економіки країни більш ніж на 20%.

Єврогрупа вирішила в четвер виділити Греції 49,1 мільярд євро до березня 2013 року на фінансування поточних потреб, зворотний викуп боргу і рекапіталізацію банків. Також міністри фінансів країн єврозони схвалили зворотний викуп Грецією облігацій на 31,9 мільярда євро за середньою ціною близько 35% від номіналу, що дозволить дещо скоротити борговий тягар країни.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.