Новини України. 10 грудня. Центральна виборча комісія, Національний банк України та Президент України Віктор Янукович стали лауреатами антипремії “Будяк року”.

Влада отримала будяки

Про це під час прес-конференції повідомила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, передає кореспондент УНН.

До лауреатів антипремії також потрапила ЦВК. Номінація: “За численні та брутальні порушення виборчих прав громадян”.

На думку конкурсної комісії, ЦВК ухвалювала рішення окремих ОВК в яких були очевидні фальсифікації підрахунку голосів. Крім того, на думку тих, хто визначив переможців премії, ЦВК жодним чином не зреагувала на втручання силових структур в процедуру підрахунку голосів.

Лауреатом антипремії “Будяк року” у номінації “За грубе порушення права на свободу мирних зібрань” стала Харківська міська рада та Харківський окружний адміністративний суд.

Харків виявився лідером України за кількістюі заборон. У 2012 році було заборонено понад 80 мирних заходів з надуманих причин, що складає фактично половину всіх заборон на території України”, – сказав виконавчий директор Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко.

Отримав антипремію і Національний банк України у номінації “За брутальне порушення права власності з політичних мотивів”. Ця номінація, за словами Бущенка, була пов’язана у зв’язку з ліквідацією банку “Базис”, який належав Арсену Авакову.

Серед лауреатів опинився і Президент України Віктор Янукович та голова ВР Володимир Литвин у номінації “За зневагу до Конституції та законодавства України”. Перемога у цій номінації, за словами Бущенка, дісталась їм за закон “Про здійснення державних закупівель” та закон “Про засади державної мовної політики”.

Довідка: антипремія “Будяк року” існує вже 7 років. Її мета – привернути увагу громадськості до порушень прав людини, що відбувались в державі протягом року. Антипремія присуджується за найбільш ганебні та небезпечні порушення прав людини та основних свобод, що відбулись протягом року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.