Новини України. 27 грудня. Понад половина жителів України проти надання російській мові статусу державної.

Кількість супротивників і прихильників двомовності є майже рівною
Кількість супротивників і прихильників двомовності є майже рівною

Про це свідчать дані дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного восени.

Згідно з результатами опитування, 51% українців виступає проти статусу державної для російської мови. Водночас 41% респондентів підтримує таку позицію.

Ще 8% – не визначилися.

Серед найпалкіших прибічників двомовності – жителі Донбасу (75%), Півдня (72%) та Сходу (53%). Водночас майже 70% жителів Центральної і Північної України і майже 90% Західної – не підтримують ініціативи. Надання російській мові статусу державної більше підтримують старші, найменше – молодь, більше у містах, ніж у селах.

У дослідженні наголошується, що протягом останніх двох років кількість супротивників і прихильників двомовності є майже рівною. Однак у 2012 році рівень підтримки надання російській мові статусу державної різко зменшився, особливо в другій половині року.

Щодо питання ОУН-УПА, чверть опитаних підтримують ідею визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України, 51% – не підтримують. Ще 26% не визначились. Порівняно з 2010 роком кількість прибічників ідеї зросла з 20 до 23%, а противників – зменшилася з 61 до 51%. Також зросла кількість тих, хто не визначився з приводу цього питання.

Ідея визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за незалежність України знаходить підтримку у понад 60% жителів Західної України і близько чверті жителів Центральної і Північної Україні.

При цьому більше половини жителів Сходу, майже 70% Донбасу і Півдня не підтримують такої ініціативи. Цю ідею більше підтримують у селах, ніж у містах. Найбільша кількість тих, хто визначився з приводу цього питання, є серед молоді. Серед літніх людей – найбільший рівень непідтримки.

Дослідження тривало з 25 вересня до 5 жовтня 2012 року. Аудиторія – населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність – 2000 респондентів.
Метод дослідження – особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% – не більше 1%.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.