Новини світу. 6 грудня. Жителі Бельгії підписали петицію проти встановленої в столиці різдвяної ялинки, що представляє собою інсталяцію з скляних зелених кубів, складених у формі дерева.

Хайтек-ялинка у Брюсселі

Свої підписи під документом поставили більше 25 тисяч чоловік. Про це повідомляє Cahnnels Television.

Хайтек-ялинка була встановлена в центрі Брюсселя 30 листопада. Дерево заввишки 24 метри отримало “технологічну” назву Xmas 3 (скорочення від “Christmas tree” – різдвяна ялинка). Коли ялинку представили жителям бельгійської столиці, багато хто зустрів її недоброзичливо і освистав під час церемонії включення ілюмінації.

Незадоволені ялинкою бельгійці порівнюють її з зеленими хрестами, які зазвичай висять над аптеками. Також деякі критики хайтек-дерева заявили, що влада вирішила поставити таку дивну ялинку, яка не схожа на традиційне різдвяне дерево, прикрашене кульками, щоб таким чином не зачепити релігійних почуттів мусульман і представників інших нехристиянських релігій, що живуть в Брюсселі.

В адміністрації Брюсселя такі нападки відкинули і заявили, що ялинка була вибрана не з релігійних міркувань, а для того, щоб жителі міста могли переосмислити своє ставлення до Різдва. “Для тих, хто хоче побачити релігійні символи свята, ми встановили на площі Різдвяний Вертеп“, – заявив представник міської ради Філіпп Клосс.

“Ялинковий” конфлікт у Брюсселі став не першим в Європі. Так, в листопаді в данському місті Коккедал місцева рада проголосувала проти встановлення ялинки в місті. Городяни висловили думку про те, що на таке рішення вплинув той факт, що в раді є кілька мусульман, які виступили проти святкування Різдва. За словами самих політиків, ялинку було вирішено відмінити, оскільки ніхто не хотів брати на себе відповідальність за її встановлення.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.