Новини світу. 6 грудня. Жителі Бельгії підписали петицію проти встановленої в столиці різдвяної ялинки, що представляє собою інсталяцію з скляних зелених кубів, складених у формі дерева.

Хайтек-ялинка у Брюсселі

Свої підписи під документом поставили більше 25 тисяч чоловік. Про це повідомляє Cahnnels Television.

Хайтек-ялинка була встановлена в центрі Брюсселя 30 листопада. Дерево заввишки 24 метри отримало “технологічну” назву Xmas 3 (скорочення від “Christmas tree” – різдвяна ялинка). Коли ялинку представили жителям бельгійської столиці, багато хто зустрів її недоброзичливо і освистав під час церемонії включення ілюмінації.

Незадоволені ялинкою бельгійці порівнюють її з зеленими хрестами, які зазвичай висять над аптеками. Також деякі критики хайтек-дерева заявили, що влада вирішила поставити таку дивну ялинку, яка не схожа на традиційне різдвяне дерево, прикрашене кульками, щоб таким чином не зачепити релігійних почуттів мусульман і представників інших нехристиянських релігій, що живуть в Брюсселі.

В адміністрації Брюсселя такі нападки відкинули і заявили, що ялинка була вибрана не з релігійних міркувань, а для того, щоб жителі міста могли переосмислити своє ставлення до Різдва. “Для тих, хто хоче побачити релігійні символи свята, ми встановили на площі Різдвяний Вертеп“, – заявив представник міської ради Філіпп Клосс.

“Ялинковий” конфлікт у Брюсселі став не першим в Європі. Так, в листопаді в данському місті Коккедал місцева рада проголосувала проти встановлення ялинки в місті. Городяни висловили думку про те, що на таке рішення вплинув той факт, що в раді є кілька мусульман, які виступили проти святкування Різдва. За словами самих політиків, ялинку було вирішено відмінити, оскільки ніхто не хотів брати на себе відповідальність за її встановлення.

За матеріалами lenta.ru