Новини світу. 4 грудня. Не менше 40 тисяч жителів південної частини Філіппінського архіпелагу сховалися від тайфуну в спеціально підготовлених притулках.

Тайфун “Пабло” – перший в грудні і 16-й за весь поточний рік

Найсильніший за цей рік тайфун “Пабло” (Pablo; за міжнародною класифікацією “Бофа” – Bopha) досяг вранці у вівторок найбільшого в країні острова Мінданао.

За даними Філіппінської адміністрації атмосферних, геофізичних та астрономічних послуг (PAGASA), перший в грудні і 16-й за весь поточний рік тайфун несе з собою проливні дощі і вітри швидкістю 175 кілометрів на годину з поривами до 210 кілометрів на годину. Згідно з останньою заявою PAGASA, його центр знаходиться зараз в 80 кілометрах на південний схід від міста Малайбалай в провінції Букіднон і рухається на північний захід зі швидкістю 26 кілометрів на годину.

Повідомлень про жертви і руйнування поки не надходило. На острові з населенням в 10 мільйонів чоловік оголошено найвищий ступінь готовності, скасовано десятки авіарейсів, тисячі пасажирів чекають в портах.

Щороку в сезон дощів з червня по грудень на Філіппінський архіпелаг обрушується близько 20 бур і тайфунів. У серпні цього року жертвами тропічної бурі на півночі Філіппін стали семеро людей, тижнем раніше до цього повінь в районі столиці країни Маніли забрало життя більше ніж 100 чоловік. Однак сумний рекорд за кількістю жертв утримує тайфун 1991 року, тоді загинули 6 тисяч жителів філіппінського острова Лейте.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.