Новини здоров’я. 27 листопада. Появу вугрів зазвичай прийнято пояснювати перехідним віком.

У деяких випадках вугровий висип може запалюватися

Але не завжди вони виникають у підлітків. Часто вугрі може турбувати і дорослих.

На нашій шкірі розташовані сальні залози, що виробляють шкірний жир – він необхідний для природного захисту шкіри від впливів навколишнього середовища. Під час перехідного віку підвищення рівня тестостерону може провокувати гіперсекрецію сальних залоз.

Однак у багатьох людей вугрі також можуть з’являтися через гормональні коливання під впливом сильного стресу, часто – в період місячних або під час вагітності. Виникнення вугрової хвороби, або акне найчастіше має гормонально-бактеріальну причину.

Втім, причини зайвої жирності шкіри можуть бути й інші: спадковість, особливостями обміну речовин чи роботи ендокринних залоз, спосіб життя (в основному, харчування), зміна гормонального статусу, прийом деяких лікарських засобів.

Розрізняють декілька видів вугрів: чорні (комедони) і білі вугрі. У разі подальшого неухильного розвитку вугрової висипки на шкірі формуються вже гнійники з видимим скупченням гнійного вмісту, пустули або тверді болючі утворення – вузлики. Проблему такої шкіри посилює неправильний догляд – в першу чергу використання комедогенної (закупорює пори) косметики.

Як правило, вугрі проявляються на обличчі, однак іноді висип може поширюватися на спину, плечі і сідниці. У деяких випадках вугровий висип може запалюватися. У цьому випадку необхідно термінове лікування, інакше на шкірі можуть залишитися шрами, яких позбутися не так просто.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.