Новини світу. 13 листопада. До ранку 12 листопада понад 25 тисяч жителів штату Техас заявили про свою підтримку віртуальної петиції, в якій йдеться про намір техасців вийти з США і створити незалежну державу.

США
Техас хоче відділитися від США

Як наголошується в повідомленні телекомпанії АВСnews, мова йде про мінімальну кількість голосів, яку необхідно зібрати протягом місяця для того, щоб ця петиція була прийнята до розгляду адміністрацією Білого дому. Однак жителям Техасу вистачило для цього всього трьох днів …

«США як і раніше страждають від економічних труднощів, що випливають із зневаги федерального уряду до реформування вітчизняних і закордонних витрат. Громадяни США страждають від грубого порушення їх прав, таких, наприклад, які закріплені в закондавчих актах NDAA (National Defense Authorization Act), TSA (Тransportation Security Administration) та інших.

Враховуючи, що штат Техас має збалансований бюджет і він є 15-й за величиною економіки в світі, є реальні передумови для того, щоб Техас вийшов зі складу США. Ми маємо намір зробити все, щоб захистити права громадян на життя і знову закріпити свої права і свободи відповідно до початкових ідей і віруванням наших батьків-засновників, заповіти яких більше не знаходять відображення в діяльності федерального уряду», – йдеться в петиції.

На даний момент про свою підтримку петиції про «мирний відділенні від США» заявили вже більше 60 тисяч жителів Техасу.

Слід зазначити, що ініціативу техасців уже підтримали жителі майже 20 американських штатів – у тому числі Нью-Йорк, Луїзіана, Нью-Джерсі, Орегон, Монтана, Північна і Південна Кароліна, Теннесі, Джорджія і Флорида. Ближче всіх до «порогової цифрі» – 25 тисяч підписантів – штат Луїзіана, однак, скоріше за все, протягом місяця необхідну кількість голосів буде зібрано у всіх «бунтівних штатах».

Зрозуміло, судово-конституційна система США створює численні перешкоді для реального виходу зі складу федеративної держави будь-яких штатів.

Однак не можна забувати про те, що мова йде про найсерйозніший сепаратистський демарш відразу декількох великих штатів за останні півтора століття. У лютому 1861 року спочатку Луїзіана, а потім Флорида, Міссіссіппі, Південна Кароліна, Алабама і Джорджія оголосили про вихід зі складу США і створення Конфедерації штатів Америки. Пізніше до “конфедератів” приєдналися ще 7 штатів і незабаром на території країни почалася громадянська війна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.