Новини економіки. 13 листопада. Засідання Ради ЄС на рівні міністрів економіки і фінансів 27 країн співтовариства, присвячене погодженню бюджету співтовариства на 2013 рік, провалилося, так і не розпочавшись.

ЄС
Засідання Ради ЄС по бюджету Євросоюзу на 2013 рік провалилося

Переговори заблокувала комісія по бюджету Європарламенту, яка визнала продовження консультацій в нинішніх умовах безглуздим. Про це повідомив голова комісії французький європарламентарій Ален Ламассур.

“Європарламент не може продовжувати переговори по бюджету на 2013 рік в умовах, коли Рада ЄС нездатна знайти рішення проблеми нестачі коштів у бюджеті цього року”, – заявив Ламассур.

Єврокомісія раніше звернулася до країн ЄС із закликом внести додаткові 8,9 млрд євро до бюджету нинішнього року, щоб забезпечити фінансування ряду європейських програм, зокрема, щодо сприяння європейським малим і середнім підприємствам і масштабної програми підтримки студентства “Еразмус Мундус”. Однак держави спільноти, з прямих вкладів яких складається бюджет Євросоюзу, у відповідь лише порекомендували Єврокомісії вчитися жити по коштах.

Що стосується запропонованого в кінці жовтня Єврокомісією проекту бюджету на 2013 рік, то в ньому закладена така ж проблема. За задумом Єврокомісії, він повинен склали 138 млрд євро, що на 6,8 проц більше бюджету поточного року. Але провідні країни співтовариства з рідкісною одностайністю відмовилися збільшувати свої внески в бюджет ЄС. Згідно спільної заяви 8 країн співтовариства – Німеччини, Франції, Великобританії, Австрії, Нідерландів, Фінляндії, Данії та Швеції – подібна вимога “абсолютно неприйнятно в період кризи, коли сама Єврокомісія вимагає від країн ЄС дотримання жорсткої бюджетної дисципліни”.

Сьогодні опівночі спливає тритижневий термін, відпущений за законами Євросоюзу на врегулювання розбіжностей між Радою ЄС та Європарламентом за проектом бюджету. Якщо до цього часу компроміс не буде знайдений, Єврокомісії належить в спішному порядку переглядати свої пропозиції по бюджету.

На даний момент представники головуючої в ЄС у другому півріччі цього року Республіки Кіпр намагаються знайти можливі компроміси, щоб хоча б почати заплановані на сьогодні консультації по бюджету, однак імовірність їх успіху вкрай мала, оскільки за 21 день жодна зі сторін не поступилася своїми позиціями.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.