Новини політики. 7 листопада. У ЦВК заявили, що за законом повторні вибори в одномандатному окрузі проводяться тільки в тому випадку, якщо вибори в цьому окрузі визнані такими, що не відбулися.

ЦВК
Жодна з обставин не дає ЦВК підстав призначити повторні вибори в проблемних округах

У Центральній виборчій комісії заявляють, що в рамках чинного закону про вибори виконати постанову парламенту, яка рекомендує ЦВК провести повторне голосування в декількох одномандатних округах, неможливо.

«Згідно зі статтею 104 закону, повторні вибори в одномандатному окрузі проводяться у разі, якщо вибори в цьому окрузі визнані такими, що не відбулися», – пояснили в ЦВК на умовах «off record» «Комерсанту-Україна» норму закону.

«Справа в тому, що закон дає вичерпний перелік обставин, за яких вибори вважаються такими, що не відбулися, – якщо в окрузі не було зареєстровано жодного кандидата в депутати або зареєстрований один кандидат, і за нього проголосувало менше 50% виборців. Як видно, жодна з перерахованих обставин не дає ЦВК підстав призначити повторні вибори в проблемних округах», – зазначив співрозмовник.

Нагадаємо, у вівторок, 6 листопада, Верховна Рада своєю постановою рекомендувала Центральній виборчій комісії (ЦВК) призначити повторні вибори в п’яти одномандатих округах – № 94, 132, 194, 197, 223.

У свою чергу, Об’єднана опозиція «Батьківщина» заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть «вкрадені мандати».

Вибори народних депутатів пройшли в Україні 28 жовтня. Вибори пройшли за змішаною системою: 225 народних депутатів обирали за партійними списками, ще 225 – за мажоритарними округами. В даний час в ЦВК в електронному вигляді надійшли 99,95% протоколів за партійними списками і 99,62% – по одномандатних округах.

За матеріалами zn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.