Новини технологій. 8 листопада. «Яблучна» корпорація не може повністю задовольнити попит покупців на IPhone 5.

Apple не може забезпечити поставки iPhone 5 в достатньому обсязі

Після того, як 21 вересня акції компанії Apple перевищили суму в 700 $ за акцію (на той момент вартість становила $ 705,07), акції увійшли в спадну тенденцію і на сьогоднішній день опустилися до $ 556,04.

Це означає, що за півтора місяці ціна впала на 20%.

Причина падіння вартості акцій полягає в жорсткій конкурентній боротьбі: Apple не в силах забезпечити поставки новітньої моделі смартфона iPhone в достатньому обсязі. Керівник контрактного виробника Foxconn Technology Group Террі Гоу (Terry Gou) підтвердив, що його компанія не справляється із задоволенням попиту.

Дану біржову тенденцію прийнято називати «ведмежою», вона виникає, коли ціна цінних паперів протягом відносно тривалого періоду зменшується на 20% або більше. У цьому випадку можна очікувати зростання пропозиції і подальше зниження цін. На противагу їй існує тенденція на підвищення вартості цінних паперів, у цьому випадку її прийнято називати «бичачою».

Ситуація корпорації на ринку планшетів також залишає бажати кращого: під тиском конкурентів, перш за все, Amazon.com і Samsung Electronics, частка Apple скоротилася з 66% у другому кварталі до 50% у третьому. До такого висновку прийшли аналітики IDC.

Падіння акцій застало Apple у відповідальний момент: компанія вже представила всі свої новинки цього сезону. Нагадаємо також, що на падіння ціни акцій вплинули перестановки в керівництві. Подальша доля компанії з найбільшою в світі ринковою вартістю залежатиме від вибору споживачів.

Квартал, що завершується в грудні, традиційно був найуспішнішим для Apple. За прогнозом аналітиків, цього разу компанія отримає 54,5 млрд. доларів доходу, а прибуток за три місяці складе 12,9 млрд. доларів.

За матеріалами Руформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.