Новини України. 3 листопада. Президент України Віктор Янукович ветував і повернув до Ради зі своїми пропозиціями закон про штучне запліднення.

сурогатне материнство
Янукович ветував закон про сурогатне материнство

Йдеться про закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій” для повторного розгляду Верховною Радою.

Як повідомляється на сайті президента України в п’ятницю, запропонований парламентом закон не визначає перелік обставин, за яких жінці протипоказано застосування таких технологій, і вік жінки, з якого до нього можуть бути застосовані допоміжні репродуктивні технології, у той час, як чинною ж частиною першої статті 48 Основ законодавства України про охорону здоров’я визначено вік жінки із застосування штучного запліднення та імплантації ембріона.

Також у запропонованому законі немає визначення таких понять як “замісна (сурогатна) мати”, “генетичний зв’язок дитини із замінною (сурогатною) матір’ю”, “метод замінного сурогатного материнства”, “допоміжні репродуктивні технології”.

Крім цього законом, який надійшов на підпис Президентові передбачається, що порядок вирішення питання застосування допоміжних репродуктивних технологій щодо жінки, вік якої перевищує 51 рік, а також порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій і перелік документів, що подаються особами для їхнього застосування, встановлюються Кабінетом міністрів України. А це суперечить чинному законодавству, згідно з яким застосування штучного запліднення та імплантація ембріона здійснюється за умовами і в порядку, встановленими центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

“Таким чином, створюється внутрішня конкуренція між нормами однієї статті щодо суб’єкта, який встановлює порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій”, – наголошується у пропозиції В. Януковича.

“Такий підхід не відповідає принципам визначеності і недвозначності правових норм. Наслідком цього може бути неоднакове застосування відповідних норм, необмеженість їхнього трактування у правовій практиці, порушення прав і свобод громадян, щодо яких застосовуються допоміжні репродуктивні технології, а тому закон не може бути підтриманий”, – наголошується у пропозиції президента.

Враховуючи ці обставини, В. Янукович пропонує закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій” відхилити.

Як повідомлялося, 16 жовтня Верховна Рада встановила обмеження у використанні сурогатного материнства в Україні.

Закон встановлював, що у разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружньою парою або одним з подружжя, батьками такої дитини є подружня пара, що зачала його.

Крім того, законом встановлювалося, що сурогатне материнство може застосовуватися лише щодо громадян України або іноземців – громадян тих країн, в яких такий метод репродуктивних технологій не заборонений законом.

Як повідомлялося, Верховна Рада чітко визначила, хто може виступати сурогатною матір’ю. Крім того, парламент встановив обмеження у застосуванні штучного запліднення. За відповідний законопроект № 8282 у цілому проголосувало 250 депутатів за мінімально необхідних 226.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.