Новини здоров’я. 6 листопада. Згідно зі статистикою, близько 40% дорослих хропуть уві сні.

хропіння-ліжко-подружжя
Уникайте прийому алкоголю та снодійних засобів

Якщо ви входите до їх числа, можливо, вам допоможуть поради фахівців.

  1. Змініть положення під час сну. Так, хропіння відбувається тільки в тому випадку, коли ви лежите на спині, і язик западає у гортань, чим збільшує опір дихальних шляхів. Хропіння виникає, коли піднебіння, язичок, язик, мигдалини і м’язи в задній частині горла вібрують і генерують звуки хропіння під час сну. Один із старовинних засобів, який використовували люди, щоб відучитися спати на спині – нашивання тенісних м’ячів на задню частину піжами. За твердженнями фахівців з Американської академії отоларингології, полегшує ситуацію й інший спосіб: підняти узголів’я ліжка на 10 сантиметрів.
  2. Уникайте прийому алкоголю та снодійних засобів, це також допоможе позбавитися від хропіння. Алкоголь чи снодійні засоби пригнічують дихання, що викликає хропіння, – пояснюють фахівці з Центру розладів сну в Колумбусі (штат Огайо, США).
  3. Робіть парові інгаляції перед сном, щоб «убезпечити» себе від хропіння: закладеність носа теж нерідко може призвести до хропіння. Візьміть ємність з гарячою водою, накрийте рушником з головою і вдихайте пар, щоб полегшити відходження слизу з дихальних шляхів, яка викликає перевантаження і в підсумку – власне, хропіння.
  4. Позбавтеся 10% від ваги – і тоді ви позбудетеся хропіння. Найчастіше ця проблема зустрічається у чоловіків і у людей з надмірною вагою – з віком вона збільшується.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.