Новини світу. 5 листопада. У передвиборному штабі президента-демократа Барака Обами в Чикаго вже готуються святкувати перемогу на виборах, які відбудуться в США у вівторок.

Штаб Барака Обами
Штаб Барака Обами

Як повідомляє одне з найавторитетніших місцевих політологічних видань – National Journal, там уже “всерйоз обговорюється питання про те, наскільки рано у вівторок увечері буде оголошено” про цей успіх. Визнаючи, що точно відповісти на це питання поки що неможливо, керівник кампанії Джим Мессіна в той же час висловлює надію на те, що це відбудеться “якомога раніше”.

У відповідь, згідно публікації, в штабі республіканця Мітта Ромні в Бостоні “демонстративно закочують очі”.

Підставою для тріумфування “синіх” (цей колір закріпився в американській політичній традиції за демократами) служать дані про дострокове голосуванні. Відомо, що в масштабах країни такою можливістю скористалося вже майже 30 млн осіб і що зареєстровані демократи робили це частіше, ніж республіканці. Мессіна стверджує, що для поповнення передбачуваного дефіциту в голосах опозиції (по тій же традиції – “червоним”) необхідно буде перемагати у вівторок з великим відривом. За його словами, для перемоги в Північній Кароліні республіканцям треба буде отримати у день виборів перевагу в 65 відсотків голосів, в Айові та Колорадо – 59%, у Неваді – 58%, у Флориді і Огайо – по 55%, у Вірджинії і Вісконсіні – по 52 відсотків голосів.

Демократи стверджують, що ці цифри відображають їх перевага в організаційній роботі на місцях. Республіканці, однак, у відповідь вказують, що успіхи “синіх” насправді зараз скромніший, ніж у 2008 році. Ентузіазм ж їх власних прихильників, за їх словами, зараз на підйомі, як і загальні рейтинги їх лідера Мітта Ромні.

Дійсно, після того, як Ромні в ході недавніх передвиборних дебатів різко змістився в політичний центр, він наздогнав діючого президента за опитуваннями громадської думки. Зараз вони йдуть практично нарівні. Тільки за неділю були опубліковані результати п’яти нових загальнонаціональних досліджень: у двох з них зафіксована чиста нічия, ще в двох Обама попереду на статистично незначний 1% голосів і лише в опитуванні центру імені П’ю у чинного президента перевага в 3%.

До того ж, не оспорюючи цифр, названих Мессіною, можна нагадати, що аналітикою такого роду займаються і незалежні фахівці. Наприклад, професор Майкл Макдональд з університету Джорджа Мейсона відстежує дані про дострокове голосуванні не тільки по штатах, але навіть по округах. З його даних видно, що, наприклад, в Колорадо проголосували заздалегідь республіканців більше, ніж демократів.

До того ж повсюдно досить великий відсоток виборців, не ототожнюють себе з жодною з партій. Кому вони віддають свої симпатії, природно, не визначиш. Але ось, наприклад, у Флориді достроково проголосували демократів більше, ніж республіканців, а більшість голосів все одно у Ромні – у всякому разі, якщо вірити опитуванням місцевої газети  MiamiHerald.

Так що в цілому поки ясно лише те, що нічого не ясно. Говорити “гоп” в даному випадку можна буде тільки після того, як будуть подані і підраховані – а можливо, і перераховані – всі виборчі бюлетені.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.