Новини економіки. 20 листопада. Україна в січні-жовтні 2012 року скоротила імпорт природного газу на 28% (на 10,9 млрд. кубометрів) у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року – до 27,8 млрд. кубометрів.

Транзит газу до Західної Європи за десять місяців впав на 19,7%

Про це повідомило джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, інформує ЛIГАБiзнесIнформ.

За його словами, за звітний період газ імпортувався для потреб НАК Нафтогаз України і Ostchem Holding Limited (Кіпр).

Транзит природного газу через територію України в країни Європи і СНД за десять місяців 2012 року скоротився на 19,2% (на 16,4 млрд. кубометрів) – до 69,2 млрд. кубів.

Транзит газу до Західної Європи за десять місяців впав на 19,7% (на 16,4 млрд. кубометрів) – до 66,8 млрд. кубів, тоді як в країни СНД зберігся на торішньому рівні – 2,4 млрд. кубометрів.

Крім того, ДК Укртрансгаз за 10 місяців поточного року забезпечила транспортування природного газу для споживачів країни в обсязі понад 36 млрд. кубометрів, що на 9% нижче показника за аналогічний торішній період.

Нагадаємо, прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу на 2012 рік передбачає імпорт Нафтогазом 27 млрд. кубометрів газу, а також підконтрольної бізнесменові Дмитру Фірташу Ostchem Holding Limited (Кіпр) – 8,124 млрд. кубометрів.

Як відомо, Газпром погрожує Нафтогазу судовими розглядами і наполягає на тому, щоб українська сторона придбала прописані в контракті 52 млрд. кубометрів газу.
Днями глава Міненерго України Юрій Бойко заявив, що цього року у Росії буде куплено лише 26 млрд. кубів палива, а не 27, про які вони заявляли раніше.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.