Новини світу. 1 листопада. Загальний національний конгрес Лівії в середу, 31 жовтня, затвердив склад нового уряду країни, запропонований прем’єр-міністром Алі Зейданом.

Алі Зейдан

Про це повідомляє Agence France-Presse.

За довіру новому складу кабінету міністрів висловилися 105 членів Загального національного конгресу при дев’яти голосах проти. Як відзначає Reuters, 30 місць в уряді Зейдана приблизно порівну розподілені між представниками лібералів і ісламістів.

Як зазначається, програма уряду Зейдана, в першу чергу, полягає в реформуванні армії і поліції, які досі не можуть повністю встановити контроль над діями численних угруповань колишніх повстанців, що воювали проти Муаммара Каддафі в 2011 році і зберегли значний вплив в окремих регіонах країни.

Протягом останнього місяця в Лівії тривала політична криза через неспроможність парламенту затвердити склад нового уряду. Обраний на посаду прем’єра у вересні Мустафа абу-Шагур на початку жовтня представив Загальному національному конгресу два варіанти складу кабінету, проте обидва вони були відкинуті, після чого абу-Шагур сам був відправлений у відставку, а на його місце 14 жовтня був обраний Алі Зейдан.

Голосування по уряду Зейдана спочатку повинне було відбутися 30 жовтня, однак воно було зірване через демонстрантів, які увірвалися прямо в будівлю парламенту через незадоволення запропонованими прем’єром кандидатурами міністрів.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.