Новини світу. 6 листопада. Загальнонаціональний 48-годинний страйк стартував 6 листопада в Греції.

Якщо Греція не отримає черговий транш, то в країні просто не залишиться готівки

Він спрямований проти заходів жорсткої економії, які змушений приймати грецький уряд під тиском міжнародних кредиторів в особі Євросоюзу, Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Організатори масової акції – Загальна конфедерація праці Греції і Вища рада профспілки держслужбовців, прокомуністичний Всеробітничий бойовий фронт Греції та інші профспілки. Протягом двох діб в Греції будуть закриті державні установи, навчальні заклади, багато магазинів, практично не ходитимуть потяги і електрички, буде перервано поромне сполучення.

На вулиці грецьких міст вийшли на демонстрації протесту транспортники, таксисти, журналісти, медперсонал державних лікарень і деякі інші категорії трудящих. Вони несли транспаранти: “Вони не пройдуть”, “Ні новим заходам економії”.

7 листопада над Грецією на кілька годин навіть закриється повітряний простір. А о 15 годині за київським часом у середу в центрі Афін почнеться найбільша з проведених маніфестацій. Вона приурочена до голосування в парламенті по пакету заходів жорсткої економії і структурних реформах. У планах уряду, зокрема, підвищення пенсійного віку з 65 до 67 років.

А 11 листопада в Греції парламент має намір прийняти бюджет Греції на 2013 рік. Бюджет передбачає економію 9 мільярдів 700 мільйонів євро. Половина цієї суми як раз і буде зекономлена за рахунок пенсіонерів і скорочення їх пенсій.

Всього за два роки планується заощадити 13,5 мільярда євро. Під ніж потраплять зарплати і пенсії простих греків, також в країні буде підвищено податковий тягар. Прийняття цих непопулярних заходів – одна з умов виділення Греції чергового траншу в розмірі 31,5 мільярда євро з другого пакету європейської допомоги, розрахованого на кредит в 130 мільярдів євро.

Якщо Греція не отримає черговий транш від Євросоюзу, ЦЄБ і МВФ, то до 16 листопада в країні просто не залишиться готівки.

Прем’єр-міністр Антоніс Самарас вже попередив, що якщо голосування в парламенті по бюджету провалиться, то Греції протягом найближчих тижнів доведеться вийти з Євросоюзу. Це, до речі, загрожує подальшим зниженням рівня життя греків на 80%.

Втім, навіть якщо включені в бюджет 2013 заходи економії і інші законодавчі заходи будуть затверджені парламентом, це ще не означає, що вони будуть реалізовані. На це, зокрема, вказує вердикт Вищого адміністративного суду Греції, який проводить експертизу законопроектів, що надходять в парламент. Він постановив, що пенсійна реформа, проведена грецьким владою під натиском ЄС, ЄЦБ і МВФ, порушує конституцію країни. Подібний вердикт змусить деяких депутатів від правлячої коаліції утриматися при голосуванні або навіть виступити проти. Крім того, прості греки можуть для захисту своїх конституційних прав і соціальних гарантій подавати в суд з гарантією на успіх.

“Незаконними” і такими, що суперечать правам трудящих, назвав реформи трудових відносин в Греції комітет з соціальних прав Ради Європи. Лист із зверненням до греків не приймати новий пакет заходів жорсткої економії звернувся генеральний секретар Конфедерації європейських профспілок Бернадетт Сеголен.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.