Новини політики. 8 листопада. Європейські політики швидше за все відкладуть саміт Євросоюзу з Україною, який мав відбутися в грудені.

Вирішується питання про перенесення саміту на лютий чи березень 2013 року

Як повідомило УНН джерело в Єврокомісії, це пов’язано з технічними моментами, зокрема, “і без того насиченим порядком денним”.

За словами співрозмовника агенства, вже зараз вирішується питання про перенесення саміту на лютий чи березень 2013 року. Серед причин перенесення саміту також є непроста політична ситуація в Україні.

Нагадаємо, члени Європейської комісії ще раніше пов’язували дату проведення наступного саміту з очікуваннями результатів майбутніх парламентських виборів в Україні.

Раніше у вересні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко запевняв, що саміт Україна – ЄС планується провести до кінця 2012 року.

А глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в серпні говорив, що поки немає підтвердження тому, що будуть створені належні умови для проведення саміту Україна – ЄС цього року.

Як відомо, на цій зустрічі буде підписано угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС та України. Угода про асоціацію ЄС та України вже більше року готова до підписання, проте весь цей час ця подія відкладалася через судовий процес над Юлією Тимошенко.

Разом з тим, експерти стверджують, що продовжувати відкладати цей процес не в інтересах самого Євросоюзу, оскільки важливою частиною угоди є договір про створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС, що дозволить протистояти позиції Києву приєднатися до Митного союзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.