Новини світу. 24 листопада. “Норвезький стрілець” Андерс Брейвік, засуджений до 21 року в’язниці за теракти, що забрали життя понад 70 осіб у 2011 році, у своєму листі ЗМІ про умови утримання заявив, що наглядачі намагаються довести його до самогубства.

Брейвік надіслав листа про “життя за ґратами”

Брейвік надіслав листа про “життя за ґратами ряду норвезьких ЗМІ, міжнародної правозахисної організації Amnesty International, агентству Асошиейтед Прес і в прес-центр в Осло.

У посланні ув’язнений скаржиться на умови в норвезькій в’язниці “Іла”, яку він порівняв з іракської в’язницею “Абу-Грейб”, сумно відомою на весь світ через знущання військових США над ув’язненими в 2004 році.

“Якби не факт, що я надзвичайно терпляча людина, я б, швидше за все, вже втратив розум через безвихідь. Як би там не було, є межа того, що може витерпіти людина”, – йдеться в посланні Брейвіка.

Брейвік, зокрема, зазначає, що за ним пильно спостерігають, коли він приймає таблетки, йому не дають швабру для прибирання камери, його щодня обшукують, причому іноді це роблять жінки-наглядачі. Брейвік скаржиться, що через пильний нагляд під час гоління або чищення зубів він відчуває психологічний тиск, тому він змушений рідше голитися і чистити зуби.

Ув’язнений засмучений поведінкою наглядачів, які “не співпрацюють з ним за його ретельно спланованим щоденним розкладом, в якому його дії розписані по хвилинах”.

Брейвік скаржиться, що начальник виправного закладу посилив режим безпеки щодо нього з помсти. У свою чергу, представник “Іли” зазначив, що жодні додаткові заходи до ув’язненого не застосовувалися, нещодавно йому дозволили користуватися звичайним олівцем, а не гумовим. Брейвік заявляв, що “безпечний” олівець є “майже невимовним проявом садизму”.

Брейвік 22 липня 2011 влаштував вибух в урядовому кварталі Осло, де загинули вісім чоловік, потім відкрив стрілянину у молодіжному таборі на острові Утейя, були вбиті 69 людей. Суд визнав Брейвіка осудним і засудив до 21 року в’язниці.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.