Новини економіки. 30 листопада. Світові ціни на продовольство стабілізувалися, але як і раніше залишаються близькими до рекордних.

Ціни на продовольство залишаються високими

Про це йдеться в опублікованій в четвер доповіді Всесвітнього Банку (ВБ).

У документі наголошується, що в жовтні продовольство коштувало в середньому на 5 відсотків дешевше, ніж у липні, коли ціни досягли піку. Поліпшення ситуації вдалося домогтися, насамперед, за рахунок падіння цін на жири і масла. Зернові культури також дешевшали, але цей процес був менш масштабним.

Фахівці ВБ визнають, що “ціни на продовольство залишаються високими і перевищують показники минулого року на 7 відсотків”. Зокрема, вони звертають увагу на дорожнечу тих же зернових, ціна за які в порівнянні з минулим роком піднялася на 12 відсотків і наблизилася до рекорду чотирирічної давності.

Віце-президент ВБ Отавіано Кануте попередив, що “продовольча безпека повинна залишатися пріоритетом” для світової спільноти “навіть незважаючи на те, що поки ми не стикаємося з такою кризою, яка була у 2008 році”.

“Нам необхідно вживати додаткові кроки з розвитку продовольчих програм і поліпшення ситуації в сільському господарстві“, – зазначив він.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.