Новини України. 24 листопада. Сьогодні, 24 листопада, в Україні день пам’яті жертв Голодомору.

Пом’януть жертв Голодомору 24 листопада також і в багатьох країнах світу

У Києві запалять понад 10 тисяч свічок.

Серед українців були ті, хто наважувався на мужні вчинки в часи, далекі від романтики і героїки. Йдеться про людей, які рятували інших від голодної смерті – роздавали хліб, поїли і зігрівали. Серед них – педагоги, лікарі, рядові селяни, багатодітні матері.

Молоді люди пронесуть в скорботній ході дві сотні свічок зі стрічками, на яких будуть вказані імена і прізвища людей, які рятували інших від голоду. Наносити написи на стрічки і роздавати хліб, спечений на пожертви громадян, почнуть перед початком ходи біля станції метро “Арсенальна”.

Всіх киян та тих, хто має нагоду бути в Києві, Громадський комітет запрошує зібратися для спільного вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Президент Віктор Янукович о 19:30 через Перший національний звернеться до українців. У символічний час, а саме о 19:32, розпочнеться хвилина мовчання за загиблими під час Великого Голоду.

Варто зазначити, що пом’януть жертв Голодомору 24 листопада також і в багатьох країнах світу. До складу Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні увійшли 37 знакових постатей в науковому, художньому і громадському житті країни.

У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинуло від 3 до 7 млн людей. У 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Як повідомлялося раніше, майже 60% наших співвітчизників вважають Голодомор геноцидом українського народу.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.